(VIDEO) HRVATSKA U ČETVRTFINALU NAKON DRAME! Subašić obranio tri penala, Rakitić zabio za prolaz

hns.hr

Hrvatska je u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva! U najnapetijoj utakmici možda i na cijelom Svjetskom prvenstvu stigla je do pobjede nakon raspucavanja i plasirala se među osam najboljih momčadi gdje će igrati s Rusijom.

Hrvatska – Danska 1:1 (3:2)

Rakitić je posljednji! Rakitić protiv Schmeichela… RAKEEEEEETAAAAAAAAAAA!!!!! IDEMO U ČETVRTFINALE!!!!

Nicolai Jorgensen protiv Sube! Subaaaaaaaaaaaaaa tri penela je skinuo!!!

Pivarić protiv Schmeichela! Brani mu Schmeichel i to kao od šale!

Schone protiv Sube! Brani Subaaaaaaaaaaaa!

Modrić protiv Schmeichela drugi put! Ovaj put Modrić po sredini i zabija!

Subašić protig Krohn-Daehlija i zabija za 2:1.

Kramarić sada uzima loptu i pogađa! Ovaj Schmeichel je gadan. Kramarić je zastao, kod izvođenja bunio se golman, ali Pitana odmahuje.

Kjaer puca i gađa gore pod prečku, Danska vodi!

Hrvatska je sada! Badelj protiv Scmeichela! Badelj promašuje, vratar mu skida nogama!

Danska izvodi prva! Eriksen protiv Subašića! Eriksen puca, Subašić brani!

120′ + 1′ – Trude se Vatreni, ali ne ide, ići će to na penale.

119′ – Modrić je sada opalio izvana, ali Scmeichel brani. Neće ga valjda razbraniti sada uoči raspucavanja.

116′ – Drama se nastavlja! Modrić promašio penal!

114′ – PENAL ZA HRVATSKU! Rebić je ostao sam pred Schemichelom nakon lijepog proigravanja Modrića, sjurio se prema golu, Jorgensen ga je sapleo već kada je Rebić pretrčao vratara. No, Pitana pokazuje na bijelu točku.

111′ – Nema puno vremena, Hrvatska i dalje jalna pred golom, iako se sve bolje kombinira na 20-ak metara i ide na centriranje, ali ti centaršuti uglavnom odsjedaju na glavama Danaca.

108′ – Badelj je ušao, Mandžukić izašao.

107′ – Pione Sisto je živa vatra, sada je projurio po desnoj strani i na kraju pukono malo pored vrata.

106′ – Danci rade onu famoznu četvrtu izmjenu koja je po novom dozvoljena u produžecima. Pione Sisto je ušao, brz je kao munja i bit će veliki problem.

105′ – Hrvatska se taman probudila, a sudac Pitana kaže daje kraj prvog produžetka. Promjenit će se strane i kreće lov na četvertfinale. Hrvatska je bolja u produžecima, ali završnica nije dobra, to moramo naglasiti.

104′ – Ne ide i ne ide, ali sada bare nešto. Modrić daje za Kramarića, ovaj je iz mrtvog kuta nekako potegnuo i Schmeichel je to morao čistiti ipak. Malo se Hrvatska budi sada.

99′ – Schone je sada zamalo zabio. Driblao je i izbacio obranu na 20-ak metara i uhvatio Subu na krivoj nozi, ali bio je neprecizan.

98′ – Krohn-Dehli ulazi, a izašao je Delaney.

97′ – Perišić ide van Kramarić je tu.

96′ – Opsada hrvatskih vrata trajala je nekoliko minuta nakon kornera uslijdio je Knudsenov aut.

93′ – Opet Knudsen maltretira iz auta. Sa svake strane je jednom ubacio, ali nije bilo opasnosti kao u prvoj minuti kada su Vatreni više bili šokirani takvim izvođenjem.

92′ – Mandžo je dobio udarac u glavu i to baš pred suce, ali ovaj nije označio prekršaj već se lopta morala izbaciti van.

91′ – A sada kreće drama. Tko ima više snage, tko ima više živaca, tko ima koncentracije, tko ima mirnoće u egzekuciji taj će ići u četvrtfinale.

90′ + 3′ – Kraj je regularnog dijela utakmice. Hrvatska i Danska tražit će priliku u produžecima. Braiteweit je za kraj opalio nakon kornera i fijuknulo je kraj gola. Rovoska bitka se nastavlja!

90′ + 2′ – Rakitić je raspalio iz daljine i otišlo je to malo kraj gola.

90′ – Danci sada opet prijete iz auta, onaj Knudsen s početka opet baca 20-metarske lopte.

88′ – Schone sada nakon dugo vremena ima priliku za Dansku, ali odlazi njegov šut izvana daleko od gola.

86′ – Znatno je splasnuo pritisak Danaca, Hrvatska sada sve bliže golu i djeluje opasnije, ali završnica još nedostaje. Rebić je sada slomio Knudsena dao za Perišića koji to nije uspio zahvatiti.

84′ – Pivarić je sada dobro centrirao, ali udarac glavom Perišića ide preko vrata.

82′ – Kovačić se izgleda teže ozlijedio, možda je u pitanju teža ozljeda ramena. Nije dobro.

81′ – Pivarić ulazi, Strinić, koji nije igrao baš najbolju utakmicu, izlazi.

78′ – Nakon dugo vremena udarac u okvir gola, Rebić je više onako iz očaja opalio iz daljine, ali ravno u ruke golmanu.

77′ – Modrić je sada opalio nakon jedne neuspjele akcije s kojih 20 metara, ali otišlo je to miljama daleko od gola.

74′ – Danci su uhvatili grif i napadi su im sve opasniji, za sada hrvatskih napada niti nema.

71′ – Brozović ide van ulazi Kovačić ulazi. Zanimljiva je ova izmjena, jer Brozović je obavljao izvrstan posao. No, Dalić ovu utakmicu mora dobiti i vjerujemo da zna što radi.

66′ – Cornelius izlazi, Nicolai Jorgensen ulazi, ovaj je nešto pokreljiviji i vižljastiji od stasitog Corneliusa pa će biti dodatni problem.

65′ – Konačno. Probudila se malo Hrvatska i preuzela inicijativu na trenutak. Danci su počeli uzimati zamah i bilo je gadno, pa je dobro došlo malo rabijanja rutine.

63′ – Delaney je sada protutnjao terenom, skoro 50 metara je pretrčao s loptom i ušao u kazneni prostor, ali spetljali su se.

58′ – Danci uglavnom drže loptu, ali to je za sada rezultiralo s tek dvije dobre akcije, jedne u prvom i jedne u drugom poluvremenu. Hrvatska lijepo kontrolira utakmicu bez lopte, no ima podosta problema u zračnim duelima, gotovo svaki ide na stranu Danske, a to može biti opasno. Još jednom treba reći da Hrvatskoj kronično nedostaje dobre organizacije u zadnjoj trećini, čini se kao da nitko baš nije raspoložen danas kod Vatrenih, ali ne gubimo nadu.

56′ – Danskoj doista malo treba. U sekudni su prošli po desnoj strani, nikoga tamo nije bilo, ali centaršut je bio loš i na kraju su to zapucali u gol-aut.

54′ – Muči se dosta Hrvatska s organizacijom napada, teško se rješavaju Danaca, čim netko dobije loptu već su dvojica na njemu.

50′ – Za sada to izgleda kao i u prvom dijelu, obje momčadi su oprezne u izgradnji napada, Danci pogotovo jer svaka pogreška može ponuditi opasnu kontru. Čekaju prilike i jedni i drugi.

46′ – Počelo je drugo poluvrijeme. Danci su napravili izmjenu ušao je Schone, a izašao Christiansen.

45′ + 3′ – Kraj je prvog dijela. Hrvatka je nedvojbeno bolja i konkretnija momčad, ali Danska je u obrani vrlo koncentrirana, dok je Hrvatska u napadu, ali samoj završnici, nešto dekoncentiriranija. Bilo je prilika s obje strane i do kraja utakmice bi moglo biti svega.

45′ – Rakitić je sada dobio lijepu loptu od Stinića s boka, ali vratar Schmeichel je to lako obranio. Mandžukić je dobio nezgodan udarac valjda od Jorgensena u prolazu i morat će mu liječnici pomagati. Nadamo se da nije ništa ozbiljno.

43′ – Danci su se pred kraj poluvremena malo osokolili i bolje se kreću po terenu, ali nema opasnosti.

42′ – Eriksen je sada pogodio spojnicu, htio je lobati Subašića i da je bio precizniji možda i bi. Strašan je igrač, samo malo su ga ostavili samog.

39′ – Lovren je očešao glavom sada centaršut Modrića iz slobodnog udaraca s lijeve strane iskosa i to je zamalo prošlo kraj gola.

38′ – Treba svakako pohvaliti igru Brozovića koji neutralizira Eriksena, a nerijetko se prebaci i na ostale koji su mu u blizini.

35′ – Vrijeme leti, utakmica je izrazito napeta i čini se kako bi svaki trenutak mogao pasti gol. Danci imaju bedem pred vratima i blokiraju gotovo sve, ovo će biti napeto do samog kraja.

32′ – Teško je disala Hrvatska nekoliko minuta, Danci su okupirali vrata i još dobili korner, ali sve je prošlo bez opasnosti.

27′ – Danska je odigrala prvu dobru akciju, Eriksen je dao za Braithwaitea koji je uspio šutirati iz blizine, ali Subašić je to skinuo.

25′ – Danci se za sada nekako uspjevaju braniti, ali Hrvatska je sve opasnija.

20′ – Sudac Pitana je možda teško oštetio Hrvatsku. Stoper Danske oborio je rukama Mandžukića dok je ovaj trebao primiriti loptu u kaznenom prostoru. Sudac je pokazao da prekršaja nema, ali Knudsen ga je držao za majicu, kao i Mandžukić njega, ali potom se činilo da ga je sapleo. Vrlo dvojbena odluka.

18′ – Nema srljanja, kako je Dalić i rekao. Strpljivo se igra, poštuje se taktika i čeka se prilika. Danci kruže s lijeve na desnu stranu, ali nema tu pravih akcije koje bi zaljuljale obranu Hrvatske.

16′ – Danska u napadu djeluje bezidejno, nema tu prave organizacije, Eriksena se ne vidi za sada, a on je motor momčadi.

14′ – Hrvatska je opasnija, to bez dvojbe. Konkretniji u organizaciji, ali teško je s danskom obranom, visoki su i sjajno odbijaju napade. No, krilne pozicije su prohodne i Vatreni će tu graditi svoje napade.

9′ – Bila su to dva najbrža gola na SP-u! Za sada je tempo malo splasnuo, momčadima se ne žuri s napadima, ali bit će tu svega.

4′ – GOOOOOOL! Mandžukić zabija za poravnanje! Rebić je primio loptu na desnoj strani, dao za Vrsaljka u kazneni prostor, Vrsaljko puca, ali lopta se odbija do Mandže koji zakucavaza izjednačenje.

2′ – GOL! Kakav šok! Danska vodi. Nakon izvođenja auta, koji je kao bio poput kornera, Delaney ju je gurnuo do Jorgensena koji je nekako prevario Subašića, lopta je otišla ispod njega. Čudan i neočekivan gol. No, što je tu je, tek je početak i ima još vremena.

1′ – Počela je utakmica, argentinski sudac Nestor Pitana označio je početak. Danci izveli početni udarac. Idemo Vatreni po tu pobjedu koja vodi do četvrtfinala.

19:54 – Intoniraju se himne, prva na redu je Lijepa naša i opet pjeva cijeli stadion. Divno za čuti.