BORBA ZA LIGU PRVAKA Bitne pobjede Cityja i Arsenala, Hull sve bliži ispadanju

Facebook: Arsenal (Official)/Photo: David Price

Na prvome mjestu s osiguranim naslovom je Chelsea s 87 bodova, 77 ima Tottenham, 72 Manchester City, 70 Liverpool, na petoj poziciji koja vodi u Europsku ligu jest Arsenal sa 69 bodova i šesti je Manchester United sa 65.

Manchester City i Arsenal i dalje drže korak u borbi za plasman u Ligu prvaka, u 37. kolu engleske Premier lige oba klub asu postigli pobjede. Manchester City je pobijedio Leicester s 2-1, dočim je Arsenal na gostovanju kod Stokea slavo s 4-1.

City je protiv Leicestera poveo u 29. minuti, strijelac je bio Sane, a sedam minuta kasnije nad Saneom je dosuđen jedanaesterac kojeg je realizirao Jesus. U 42. Leicester je smanjio zaostatak, Okazaki je bio strijelac. U drugom dijelu, u 77. minuti, Leicester je mogao doći do izjednačenja kada je Clichy skrivio jedanaesterac. Međutim, Mahrez je pogrešno izveo kazneni udarac – neposredno prije udarca poskliznuo se i dvaput dirao loptu.

Pobjedu Arsenala donijeli su Olivier Giroud (42, 80), Mesut Ozil (55) i Alexis Sanchez (76), dok je pogodak za Stoke City zabio Peter Crouch (67).

Važne bodove osvojio je Swansea City koji je na gostovanju kod otpisanog Sunderlanda pobijedio 2-0 golovima Llorentea (9) i Naughtona (45+2). Swansea sada ima četiri boda više od Hully Citya kojeg u nedjelju očekuje gostovanje kod Crystal Palacea. Ako Hull izgubi postat će treći putnik u niži rang natjecanja uz Middlesbrough i Sunderland.