Na otvaranju Svjetskog atletskog prvenstva Farah osvojio treće uzastopno zlato na 10.000 metara

Glavna priča ovog prvenstva je oproštaj od atletike najbržeg čovjeka svih vremena famoznog Usaina Bolta

Na spektakularan način otvoreno je Svjetsko atletsko prvenstvo u Londonu. Naime, prvog dana održana je samo jedna finalna disciplina, a u njoj je domaća uzdanica Mo Farah osvojio svoje treće uzastopno zlato na 10,000 metara. Tako je apsolutni vladar dugih pruga u posljednjih pet godina, 34-godišnji Farah je na svom posljednjem velikom natjecanju na atletskoj stazi stigao do svog 10. zlata. Srebro je s osobnim rekordom od 26:49.94 osvojio Uganđanin Joshua Kiprui Cheptegei, dok je do bronce stigao Kenijac Paul Kipngetich Tanui sa 26:50.60.

Ipak glavna priča ovog prvenstva je oproštaj od atletike najbržeg čovjeka svih vremena famoznog Usaina Bolta. Jamajčanin se na svom oproštaju s lakoćom plasirao u polufinale. Bolt je slavio u svojoj kvalifikacijskoj skupini s vremenom 10.07 i znatnim usporavanjem u završnici, no i to je bilo šest stotinki brže od drugog Britanca Jamesa Dasaolua. Najbrže vrijeme kvalifikacija ostvario je 24-godišnji Jamajčanin Julian Forte koji je sa 9.99 jedini išao ispod 10 sekundi.