POLUFINALE KUPA: Rijeka potvrdila nadmoć, pobijedila Osijek i u gostima i osigurala finale s Dinamom

u uzvratnoj polufinalnoj utakmici Kupa, a nakon domaće 3-1 pobjede, momčad Matijaža Keka pobijedila je Osijek s 2-0 (0-0), pogocima sredinom nastavka, autogolom Škorića i golom Andrijaševića...

Rijeka se doslovce prošetala Gradskim vrtom u Osijeku, u uzvratnoj polufinalnoj utakmici Kupa, a nakon domaće 3-1 pobjede, momčad Matijaža Keka pobijedila je Osijek s 2-0 (0-0), pogocima sredinom nastavka, autogolom Škorića i golom Andrijaševića…

U prvome dijelu bila je to igra s puno opreza na obje strane. Nešto je agilniji bio Osijek, no baš prigoda i nije puno stvorio. U nastavku je Osijek krenuo prežustro. Točnije Lesjak koji je nakon jednog prekršaja džonom u tijelu udario Vešovića. I dobio crveni karton.

Bila je to voda na mlin Rijeke koja je ubrzo postigla dva gola. Prvo j eu 52. minuti Škorić zabio autogol, da bi pet minuta kasnije lijep zgoditak dao Franko Andrijašević. Ambicije Osijeka su nestale, Rijeka je mogla slaviti odlazak u finale Kupa gdje će je čekati Dinamo.