POTICAJ: Hajduk osokoljen pobjedom protiv Istre čeka Dinamo

hnk hajduk

U zadnjem dvoboju 26. kola Prve HNL u Puli su nogometaši Hajduka slavili protiv Istre 1961 s 2-0 (1-0) i probili se na četvrto mjesto.

Splićani su pobjedom u Puli stigli konačno na mjesto koje vodi u Europu, a Hajduk sada ima isti broj bodova (43) kao i trećeplasirani Osijek.

Hajduk je poveo u 11. minuti kada je Brazilac Jairo iskoristio pogrešku obrane Puljana i neobranjivo zabio desnom nogom. U 64. minuti branič Istre Rodriguez igra rukom u svom kaznenom prostoru, no Mijo Caktaš nonšalantno izvodi penal, kojeg vratar Čondrić s lakoćom brani. Jairo je u 79. minuti imao priliku za drugi gol, ali je s pet metara pucao jako loše, preko vrata, da bi u 81. minuti Nejašmić pogodio vratnicu. Minutu prije kraja igrač domaćih Franić dobiva crveni karton, a iz slobodnog udarca s 17 metara Mađar Adam Gyurcso pogađa za konačnih 2-0.

Pred 3500 gledatelja na stadionu Aldo Drosina sudio je Vučković iz Zagreba.

Strijelci: 0-1 Jairo (11), 0-2 Gyursco (90+1)

Crveni karton: Franić (Istra, 89)

Promašeni penal: Caktaš (Haj,64)