Rukometaši PPD Zagreba nenadanim porazom protiv Šveđana završili europsku priču

Bio je to dvoboj izravnih suparnika za prolaz u osminu finala, a na koncu su slavili Šveđani i z Kristianstada. U isto vrijeme igrala se i utakmica između Vardara i Wisle. Poljaci su u također lovili 'zadnji vlak' za prolaz, no osvojeni bod u Skoplju (31-31) nije im bio dovoljan, pa su poput Zagreba zaključili europsku priču

Rukometaši PPD Zagreba ostali su bez plasmana u drugi krug Lige prvaka nakon što su u susretu posljednjeg kola A skupine u Areni izgubili od švedskog Kristianstada 24-27 (10-10) i natjecanje u skupini završili na posljednjem mjestu.

Bio je to dvoboj izravnih suparnika za prolaz u osminu finala, a na koncu su slavili Šveđani. U isto vrijeme igrala se i utakmica između Vardara i Wisle. Poljaci su u također lovili ‘zadnji vlak’ za prolaz, no osvojeni bod u Skoplju (31-31) nije im bio dovoljan, pa su poput Zagreba zaključili europsku priču.

Gosti su bolje otvorili utakmicu i u prvih 13 minuta bili su u stalnom vodstvu. PPD Zagreb je prvi put poveo u 15. minuti (6-5), a u 23. minuti stigao je i do tri gola prednosti (9-6). No, Šveđani su uzvratili s tri gola u nizu izjednačivši na 9-9, a na odmor se otišlo bez pobjednika (10-10).

Nastavak je donio daleko bolju igru gostiju i nakon 10 minuta bilo je 17-13 za Kristianstad, a u 44. minuti Šveđani su imali i velikih +5 (20-15). Hrvatski prvak se vratio s tri pogotka u nizu smanjivši na 20-18, no kada su gosti pet minuta prije kraja pobjegli na 26-20 priči je bio kraj. Na koncu je završilo 27-24 za švedski sastav.

Kristianstad su do pobjede predvodili sjajni Tim Sorensen s devet golova, Albin Lagergren je dodao šest, a Olafur Gudmondsson četiri pogotka. Kod Zagreba najefikasniji su bili Zlatko Horvat s osam i Damir Bičanić sa sedam golova.

U drugom susretu Vardar, koji je već ranije osigurao prolaz, i Wisla su odigrali 31-31. Makedonski sastav su vukli hrvatski igrači Luka Cindrić sa sedam i Igor karačić sa šest golova, dok je kod Poljaka najbolji bio Gilberto Duarte sa 10 golova. Šime Ivić je zabio jedan gol.

Prvo mjesto u skupini osvojio je Vardar, dok je PPD Zagreb posljednji.