Srbija osvojila četvrto uzastopno europsko zlato

hvs

Itekako su ih namučili Španjolci koji su izgubili tek u ruletu peteraca

Srbijanska je vaterpolo reprezentacija i četvrti put uzastopno osvojila je zlato na EP. Sada su ih itekako namučili Španjolci koji su izgubili tek u ruletu peteraca. Pomalo čak i iznenađujuće, ali domaći su igrači doista dali, pružili sve najbolje od sebe.

Španjolska je vodila većim dijelom susreta, pa i sa dva razlike (3:1 u drugoj četvrtini, pa do 5:3 u trećoj dionici. No, onda Srbi preokreću u svoju korist (6:5), da bi 4 i pol minute prije kraja ljevak Blai Mallarach, bivši mladostaš pogodio za 7:7. To je bio konačan rezultat do isteka 32. minute.

U raspucavanju peteraca samo jedan lošiji (Fernandez u desnu vratnicu) bio je dostatan za srpsko slavlje.

SRBIJA 12 (7) ŠPANJOLSKA 10 (7) (0:1, 3:3, 3:2, 1:1 – 5:3 5m)

SRBIJA: G. Pijetlović, Mandić 1, Rašović, Ranđelović, Ćuk 1, D. Pijetlović, Vico, Aleksić 1, Jakšić 1, Filipović, Prlainović 2, S. Mitrović 1, B. Mitrović (9 obrana). IZBORNIK Dejan Savić

ŠPANJOLSKA: Lopez Pinedo (10 obrana), Munarriz 1, Granadis 1, Del Toro 1, Minguell, Larumbe, Cabanas, Fernandez, Tahull, Perrone 2, Mallarach 2, Bustos, Lorio. IZBORNIK: Dani Martin.