(VIDEO) RAPSODIJA HRVATSKIH KOŠARKAŠA: Šarić i Bogdanović ubacili po 17 koševa, Zubac upisao ‘double-double’

Facebook: Philadelphia 76ers (Official)

Zubac je odigrao 27 minuta i z tom je razdoblju zabio 12 koševa uz šut 5/15, ugrabio je deset skokova, upisao je dvije asistencije i udario je tri blokade.

Mladi hrvatski košarkaš, Ivica Zubac, odigrao je jednu od najboljih utakmica otkako je došao u NBA, šteta je samo što je njegov L.A. poražen od Portlanda sa 105:98. Zubac je odigrao 27 minuta i z tom je razdoblju zabio 12 koševa uz šut 5/15, ugrabio je deset skokova, upisao je dvije asistencije i udario je tri blokade.

Lou Williams bio je najbolji kod L.A. Lakersa s 31 pogotkom, a Jordan Clarskon je ubacio 22 koša, dok su Portland predvodili Lillard i McCollum sa po 24 pogotka svaki.

Philadelphiji je krenulo i to kako, dobili su petu od posljednjih šest utakmica. Ovoga puta slavili su na gostovanju kod Milwaukeeja sa 114:110. Dario Šarić je imao sjajan učinak, u 21 minutu koliko je proveo na parketu, ubacio je 17 koševa uz šut 7/14 i dodao je tome tri skoka. Gosti su imali prednost od 17 razlike na poluvremenu, ali Šarićeva ekipa stigla je i na kraju preokrenula rezultat u svoju korist.

Kod Phile je najefikasniji bio Gerald Henderson s 20 poena, a kod Milwaukeeja je ekipu predvodio Greg Monroe s 28 koševa i devet skokova.

Brooklyn nastavlja s porazima, ovo im je treća za redom i ukupno 14. od posljednjih 15. Ovoga puta Netsi su poraženi od Miamija sa 109:106 i to je zaista bilo negledljivo za fanove momčadi iz Brooklyna. Čak su dva puta vodili s ogromnom prednošću i Miami se dva puta vraćao, primjerice na ulasku u posljednju četvertinu imali su 18 koševa prenosti, da bi se Netsi na kraju raspali i dozvolili preokret.

Bogdanović je bio jedan od najboljih na parketu, u 26 minuta na parketu ubacio je 17 koševa, ugrabio pet skokova i dva puta je asistirao. Kod Brooklyna najbolji je bio Brooke Lopez koji je zabio 33 koša, a kod Heata to su bili Dion Waiters i Wayne Ellington sa po 24 i 22 pogotka.

Spomenimo kako je Russel Westbrook upisao svoj 23. ‘triple-double’ u sezonu u pobjedi svoje Oklahome kod New Orleansa. Westbrook je utrpao 27 koševa, ugrabio je 12 skokova i deset puta je asistirao.