(VIDEO) Šarić sjajan u pobjedi Philadelphije, Sixersi poveli s 2-1

Utakmica je odlučena u zadnjoj četvrtini koju su Sixersi dobili sa 32-14, a Šarić je svojim poenima prelomio susret

Hrvatski košarkaš Dario Šarić ponovno je pružio odličnu partiju u dresu Philadelphije, koja je u gostima dobila Miami sa 128-108, te sada vodi sa 2-1 u pobjedama u prvom krugu doigravanja NBA lige.

Utakmica je odlučena u zadnjoj četvrtini koju su Sixersi dobili sa 32-14, a Šarić je svojim poenima prelomio susret. Nakon što je Miami stigao na pet poena zaostatka (102-107), Šarić je prvo ubacio tricu, a potom je zabio iz kontre te su Sixersi poveli 112-102 šest minuta prije kraja susreta. Nakon toga pobjeda Philadelphije više nije dolazila u pitanje, piše gol.dnevnik.hr.

Šarić je u 30 minuta igre upisao 21 koš (trice 4-7), 7 skokova i 4 asistencije. Centar Joel Embiid, koji je propustio prve dvije utakmice zbog ozljede oka, igrao je sa zaštitnom maskom na licu te je ubacio 23 poena. Marco Belinelli zabio je 21 koš, a Ben Simmons je ubilježio 19 poena, 12 skokova i 7 dodavanja.

Kod Miamija Slovenac Goran Dragić zabio je 23, a Justise Winslow 19 koševa.

New Orleansu treba još jedna pobjeda za prolazak u drugi krug, jer sada vodi sa 3-0 u pobjedama nakon što je na svom terenu svladao Portland Trail Blazerse sa 119-102. Pelicanse su predvodili Nikola Mirotić sa 30 i Anthony Davis sa 28 poena, a kod Portlanda CJ McCollum zabio je 22, Al-Farouq Aminu 21, a Damian Lillard 20 koševa.

I branitelji naslova Golden State Warriorsi vode sa 3-0 u pobjedama nakon što su u gostima dobili San Antonio 110-97. Za Warriorse je Kevin Durant zabio 26, a Klay Thompson 19 koševa, dok su kod Spursa najefikasniji bili LaMarcus Aldridge koji je ubacio 18, te Tony Parker sa 16 poena.

Loša vijest za Warriorse su ozljede Kevina Duranta i Shauna Livingstona u završnici utakmice. Koliko su ozbiljne ozljede pokazat će magnetska rezonanca, kojoj će biti podvrgnuti u petak.