(VIDEO) TRILER-UTAKMICA ŠPANJOLSKE I PORTUGALA! Ronaldo utrpao brutalan hat-trick

screenshot

U utakmici 1. kola B skupine Svjetskog prvenstva u Sočiju su nogometaši Španjolske i Portugala su odigrali 3-3 (1-2).

U odličnoj i uzbudljivoj utakmici europski prvaci Portugalci su dvaput vodili, a nakraju se dvije minute prije kraja spasili poraza predivnim golom trostrukog strijelca Cristiana Ronalda.

Portugal je poveo u 4. minuti pogotkom Cristiana Ronalda iz kaznenog udarca kojeg je sam izborio, a Španjolci su izjednačili u 24. minuti nakon solo-akcije Diega Coste. U 44. minuti udarac Ronalda s 20 metara španjolski vratar David de Gea neobjašnjivo propušta u mrežu, da bi u 55. minuti na 2-2 izjednačio Costa nakon dodavanja Busquetsa.

U 58. Nacho Fernandez dovodi Španjolce u vodstvo od 3-2 fantastičnim volejem s 20 metara, koji se odbio od obje vratnice i odsjeo u mreži. Na 3-3 je izjednačio u 88. minuti Ronaldo, atraktivnim golom iz slobodnog udarca s 20-tak metara.

Portugalska superzvijezda Cristiano Ronaldo postao je četvrti igrač u povijesti koji je postizao golove na četiri svjetska prvenstva.

Ronaldo je u remiju protiv Španjolske (3-3) triput zabijao, čime se upisao u povijest jer je bio strijelac na prvenstvima 2006, 2010, 2014 i 2018. Zanimljivo, Ronaldo je večeras u Sočiju postigao jednak broj golova kao i na prošlim prvenstvima ukupno jer je na svakom postigao samo po jedan gol.

Miroslav Klose je na toj ljestvici prvi s 16 golova postignutim na prvenstvima 2002, 2006, 2010 i 2014. godine, a potom slijede još jedan Nijemac Uwe Seeler (9 golova 1958, 1962, 1966, 1970) i Brazilac Pelé (12 golova iz 1958, 1962, 1966 i 1970).

Također, Ronaldo je prvi Europljanin koji je zabijao na prošla četiri SP-a i EURA, dakle na osam velikih natjecanja zaredom.

Ranije je u ovoj skupini Iran pobijedio Maroko s 1-0 autogolom Aziza Bouhaddouza u petoj minuti sudačke nadoknade.

U 2. kolu 20. lipnja igraju Portugal – Maroko i Španjolska – Iran.

1. IRAN 1 1 0 0 1-0 3

2. PORTUGAL 1 0 1 0 3-3 1

ŠPANJOLSKA 1 0 1 0 3-3 1

4. MAROKO 1 0 0 1 0-1 0