(VIDEO) VLAŠIĆ SRUŠIO MODRIĆA I NJEGOV REAL! Hrvat zabio pogodak karijere i izazvao euforiju u Moskvi

screenshot

Bayern u Muenchenu nije uspio pobijediti Ajax (1-1)

Najveće iznenađenje 2. kola Lige prvaka dogodilo se u Moskvi gdje je CSKA “srušio” europskog prvaka Real Madrid s 1-0, a pobjednički gol zabio je Nikola Vlašić već u 2. minuti.

Vlašić je nakon gola i asistencije u 1. kolu Plzenu, ubilježio još jedan gol u Ligi prvaka koji će pamiti cijeli život. Splićanin je u 2. minuti iskoristio petljanje Varanea i preciznim udarcem “probio” Navasa za veliku pobjedu. Real je napadao cijelo vrijeme, pogodili su dvije vratnice, gredu i imali puno prilika, ali nisu uspjeli zabiti ruskom reprezentativnom golmanu Akinfejevu, koji je isključen u 95. minuti zbog prigovora. Luka Modrić je susret počeo na klupi, ušao je u 58. minuti, a tri minute prije kraja je i on propustio veliku priliku.

U drugoj utakmici ove skupine Roma je s čak 5-0 slavila na Olimpicu protiv Viktorije Plzen, a tri gola Česima je zabio Edin Džeko.

U drugom kolu skupine F Lige prvaka Hoffenheim je u utorak na domaćem terenu protiv favoriziranog Manchester Cityja izgubio sa 1-2. Hoffenheim je poveo već u prvoj minuti pogotkom Ishaka Belfodila. No, Manchester City je brzo odgovorio, Sergio Agüero u 8. minuti pogađa za 1-1. Pobjedu Cityju donio je David Silva u 87. minuti. Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić igrao je od 54. minute za Hoffenheim.

U drugom susretu ove skupine Lyon, koji je u prvom kolu šokirao Manchester City pobijedivši na Etihadu 2-1, odigrao je 2-2 kod kuće protiv Šahtara. Ukrajinci su vodili s 2-0 golovima Juniora Moraesa sve do 70. minute kada je smanjio Dembele, da bi dvije minute kasnije poravnao Dubois.

U skupini H talijanski prvak Juventus je, bez kažnjenog Cristiana Ronalda, kod kuće svladao švicarski Young Boys sa 3-0, te ima maksimalni učinak. Trostruki strijelac bio je Paulo Dybala (5, 33, 69). Treći gol pao je u 69. minuti. Mario Mandžukić je ubacio na drugu stativu, a Cuadrado je loptu proslijedio do Dybale koji lakoćom trese mrežu. Mandžukić je izašao iz igre u 78. minuti. Ronaldo je morao odraditi utakmicu kazne zbog isključenja u prvom kolu, kada je Juve na gostovanju pobijedio Valenciju sa 2-0.

Manchester United je u drugom susretu ove skupine dočekao Valenciju na Old Traffordu. Završilo je razočaravajućih 0-0, što je još jedan udarac za Josea Mourinha.

U skupini E Bayern u Muenchenu nije uspio pobijediti Ajax (1-1), dok je Benfica u Ateni slavila kod AEK-a. Momčad Nike Kovača je u ozbiljnoj krizi, a Bavarci su na utakmici s Ajaxom imali i dosta sreće jer je nizozemska momčad propustila veliki broj šansi.

Benfica je u Ateni vodi s 2-0, pa im je isključen Dias, pa su Grci u nastavku izjednačili na 2-2 golovima Klonaridisa. Ipak, i s igračem manje Portugalci stižu do pobjede 15 minuta prije kraja golom Semeda. Hrvatski reprezentativac Marko Livaja nije bio u sastavu AEK-a.

Rezultati drugog kola Lige prvaka:

Skupina E –
AEK Atena – Benfica 2-3 (Klonaridis 56, 63//Seferović 6,Alex Grimaldo 15, Semedo 74). CK: Ruben Dias (Ben,45+4)
Bayern – Ajax 1-1 (Hummels 4//Mazraoui 22)

Poredak:
1. Ajax 2 1 1 0 4:1 4
2. Bayern 2 1 1 0 3:1 4
3. Benfica 2 1 0 1 3:4 3
4. AEK Atena 2 0 0 2 2:6 0

Skupina F –
Hoffenheim – Manchester City 1-2 (Ishak Belfodil 1//Sergio Agüero 8, David Silva 87)
Lyon – Šahtar Doneck 2-2 (Dembele 70, Dubois 72//Junior Moraes 44, 55)