ATP MARRAKECH Borna Ćorić osvojio turnir nakon što je spasio čak pet meč lopti

Naš tenisač je u finalu pobijedio Nijemca Philippa Kohlschreibera 5-7, 7-6 (3), 7-5 osvojivši prvi ATP naslov u karijeri.

Hrvatski tenisač Borna Ćorić (20) pobjednik je turnira u Marakešu nakon što je u finalu pobijedio Nijemca Philippa Kohlschreibera 5-7, 7-6 (3), 7-5 osvojivši prvi ATP naslov u karijeri.

Bio je to sjajan meč u kojem se Ćorić nekoliko puta vraćao iz izgubljene situacije i nakon dva sata i 40 minuta igre ipak stigao do pobjede.

Nakon što je Ćorić izgubio prvi set, u drugom je gubio 0-3, no uspio je izjednačiti. Kohlschreiber je kod rezultata 6-5 imao čak pet meč lopti, no Borna je svih pet spasio i potom preko trinaeste igre izjednačio na 1-1. U trećem setu Nijemac je brzo načinio break, no Borna se još jednom vratio i potom još jednim oduzetim servisom prelomio meč.

“Ovo je bio moj najveći preokret u nekom meču. Nikada u karijeri nisam spasio pet meč lopti, posebice ne u tako važnom meču,” kazao je Ćorić.