BARAKUDE SE OPROSTILE OD FINALA! Španjolci ipak bolji u polufinalu

Hrvatska vaterpolska reprezentacija u petak je igrala polufinalnu utakmicu s reprezentacijom Španjolske te je izgubila s rezultatom 10-5 (3-3, 2-0, 2-2, 3-0). U nedjelju se Barakude bore protiv reprezentacije Grčke za treće mjesto.

Španjolska je dva puta vodila na početku utakmice, no zaostatak su brisali Žuvela i Bukić koji su pogađali s igračem više za 1-1 i 2-2. Krajem prve četvrtine zabio je Harkov za 3-2 hrvatske reprezentacije.

U drugoj dionici dva pogotka postigao je Granados za 5-3 Španjolske, dok je u trećoj četvrtini probleme stvarao Sanahuja koji je zabio dva pogotka za odlazak Španjolaca na +3 (7-4).

U zadnjoj četvrtini prvo je Granados povećao na 8-5, dok je tri i pol minute prije kraja Mallarach zabio za velikih 9-5 i potvrdu španjolske pobjede. Kroz svo to vrijeme Hrvatska se nastavila mučiti u napadu i nikako nije pronalazila rješenje kako svladati španjolskog golmana Aguirrea.