BEZ IZNENAĐENJA: Hajduk dugo lomio otpor Cibalije, na koncu dao tri gola

Strijelci za Hajduk u pobjedi protiv Vinkovčana su bili Jefferson (62), Kožulj (85) i Vlašić (87).

U dvoboju 28. kola Prve HNL Hajduk je pobijedio Cibaliju na praznom Poljudu, zbog kazne, s 3-0 (0-0).
Dugo, dugo je lomio otpor vinkovačkih nogometaša sastav trenera Carilla. Hajduk je poveo golom Jeffersona, koji se je najbolje snašao u gužvi u 62. minuti. Na 2-0 povisio je Zvonimir Kožulj u 85. minuti. Slobodni udarac sa vrha kaznenog prostora, ali iskosa, Kožulj je dobro plasirao, a vratar Matković je pogrešno procijenio i lopta je završila u mreži. Konačnih 3-0 postavio je Nikola Vlašić, koji je u 87. minuti ubačaj Memolle glavom pospremio u mrežu.
Hajduk se privremeno probio na treće mjesto sa 50 bodova, koliko ima i četvrtoplasirani Osijek, dok je Cibalia, koja u proljetnom dijelu ima jedan remi i sedam uzastopnih poraza, i dalje posljednja sa 9 bodova.