DALIĆ VEĆ IMA SASTAV ZA ŠKOTSKU!? Petković starta od prve minute, a najveća promjena bi mogla uslijediti u veznoj liniji

Sinoćnjom utakmicom Španjolska- Poljska 1:1 završeno je drugo kolo natjecanja po skupinama na Europskom prvenstvu.

Kreće konačni rasplet i pitanje tko će proći u osminu finala. Nas naravno najviše zanima sudbina naše repreznetacije, kojoj nakon poraza od Engleske i remija protiv Češke za prolaz dalje igra samo pobjeda protiv Škotske.

Hrvatska je jedna od onih reprezentacija koje će “visiti” do posljednje minute u posljednjoj utakmici skupine i vremena za popravni više nema.

Dalić najavljuje promjene u momčadi, traži najbolju opciju za pobjedu koju toliko željno iščekujemo…

Izbornik je u svojem obračanju, na redovnoj pressici, najavio dvije-tri promjene u sastavu. Najavio je siguran povratak Marcela Brozovića u momčad, ali i prekrižio je opciju s Rebićem kao centralnim napadačem.

U obrani ne treba tražiti izmjene, iako je Lovren imao “svoje trenutke” protiv Češke, pa se očekuju dodatne pretumbacije u veznoj liniji. Modrić i Brozović nebi bili usamljeni, već bi dobili pojačanje u Kovačiću, a nije isključeno da ubaci u vatru i Marija Pašalića.

Hrvatska je bila bolja s Petkovićem

Hrvatska je igrala bolje s Petkovićem u sastavu, pa će čini se dočekati svoje minute, prve startne minute na Euru. I dok je mjesto Ivana Perišića zacementirano i postavlja se pitanje tko će na drugu stranu. Vjerojatno Rebić, a možda priliku dobije i Luka Ivanušec koji je sjajno igrao u drugoj utakmici na Euru ulaskom u drugom poluvremenu, razbudivši našu momčad.

U svakom slučaju, tko istrči, očekuje se da ostavi sve na terenu, i pokaže najveću moguću želju za pobjedom i prolaskom skupine,  a ono što će pomoći je i konačni termin – noćni termin. Pa će našim potrošenim igračima nakon iscrpljujuće sezone biti ponešto lakše…