DALIĆEVIH 11 ZA ČEŠKU: Ponovno je izvisio veznjak zbog kojeg je izbornik trpio kritike

Nakon poraza od Engleske Hrvatska će u petak prve bodove na Europskom nogometnom prvenstvu tražiti protiv Češke. Česi su u prvom kolu svladali Škotsku s 2:0.

Mnogi su kritizirali Vatrene, ali i izbornika Dalića što Nikoli Vlašiću nije pružio priliku od prve minute. Čini se kako je Daliću dosta eksperimentiranja te se vraća na provjerenih 4-2-3-1.

Pretpostavlja se da će se Dalić odlučiti za formaciju s kojom smo igrali finale SP-a. Iako se nagađalo kako će Nikola Vlašić krenuti od prve minute, čini se da Dalić ne misli tako.

Moguća postava Hrvatske u petak trebala bi izgledati ovako:

4-2-3-1: Livaković – Vrsaljko, Vida, Ćaleta Car, Gvardiol – Modrić, Kovačić (Brozović) – Perišić, Kramarić (Vlašić), Rebić (Brekalo) – Petković

Usprkos povratku Lovrena, obrana će biti identična kao protiv Engleske, a mjesto u vrhu napada pripast će Petkoviću. Iako nije puno pokazao u prvoj utakmici i dalje je naš najbolji odabir za najisturenijeg igrača.