DINAMO ATRAKCIJOM DO FINALA: Plavi golčinama izveli preokret, Istra ih čeka u borbi za trofej!

Dinamo je nakon velike borbe na Maksimiru prošao Goricu u polufinalu i osigurao je borbu za trofej u Kupu Hrvatske. Zagrebački Plavi su s odlukom u produžetku s 3:1 svladali goste iz Velike Gorice, a na tom putu izveli su preokret nakon ranog vodstva protivničke momčadi.

Gorici je već u trećoj minuti prednost donio Dario Špikić, koji je pobjegao Dinamovoj obrani i poslao je loptu iza leđa Danijela Zagorca na golu Plavih.

Dinamo je prekrasnim golom Josipa Mišića na početku drugog poluvremena izjednačio na 1:1, a odmah potom dobio je i igrača više zbog drugog žutog kartona Cheicka Keite. Plavi su tu brojčanu prednost naplatili tek u produžecima. Kristijan Jakić je još jednom golčinom donio Plavima 2:1, a nakon toga na semafor su se upisali i Lovro Majer i Arijan Ademi.

Dinamo će u finalu igrati protiv Istre koja je senzacionalno izbacila branitelja naslova Rijeku. Finale je na rasporedu 19.svibnja.