DINAMO RAZBIO ISTRU! Veliko pojačanje zabilo odmah u debiju, Modri spremni za Ludogorec

Nogometaši zagrebačkog Dinama upisali su i treću pobjedu na startu prvenstva nakon što su na stadionu Maksimir porazili Istru 1961 sa 4-1.

Golove su zabili Oršić, Boško Šutalo, Emreli i Bočkaj za Dinamo, dok je za Istru zabio Bakrar.

Hrvatski prvak je dominirao veći dio utakmice i rutinski je stigao do novih bodova. Već u utorak momčad Ante Čačića gostuje kod Ludogorca pa niti ne čudi što je Dinamov strateg izmiješao sastav odmorivši neke igrače.

Dinamo je poveo već u 11. minuti golom Mislava Oršića iz jedanaesterca. Marin je srušio Moharramija, sudac je pokazao na bijelu točku, a Oršić je bio siguran.

U 32. minuti Boško Šutalo je u svom debiju zabio za 2-0. Bočkaj je ubacio iz slobodnog udarca, a Šutalo glavom pogodio za 2-0.

U nastavku susreta Bočkaj je u 80. minuti zabio za 3-0, Bakrar je četiri minute kasnije smanjio, a točku na “I” stavio je Mahir Emreli zabivši za 4-1 u 88. minuti.

U prvom susretu trećeg kola Šibenik je na stadionu Šubićevac pobijedio Lokomotivu sa 2-1 ostvarivši prvu pobjedu ove sezone.

U subotu će snage odmjeriti Varaždin – Hajduk, dok će u nedjelju igrati Osijek – Slaven Belupo, te Rijeka – Gorica.

Na ljestvici vodi Dinamo s devet bodova, dok je Šibenik drugi sa četiri boda. Istra je na začelju s tri poraza.