ENGLESKA U DELIRIJU: Wembley ‘eksplodirao’ od slavlja, Sterling i Kane srušili Nijemce i poslali ih kući!

Engleska je proslavila pobjedu nad velikim rivalom i s 2:0 protiv Njemačke stigla u četvrtfinale Europskog prvenstva! Englezi su na Wembleyju razveselili svoje navijače s dva gola u drugom poluvremenu, točnije u završnih 15 minuta utakmice. Na ovom Euru sjajni Raheem Sterling zabio je u 75., a do sada diskretni i samozatajni  kapetan Harry Kane u 86. minuti.

Prolaskom momčadi Garetha Southgatea u polufinale , pokazalo se da slavna izreka velikog engleskog reprezentativnog napadača Garyja Linekera da u nogometu uvijek pobjeđuju Nijemci danas više ne vrijedi. Nijemci prije ove utakmice nisu doživjeli poraz na Wembleyju još od 1975. godine, ali taj povijesno dugi niz na velikom londonskom stadionu više nije njihov. No Englezi tako i dalje nastavljaju svoj san o europskoj tituli.

Engleska u četvrtfinalu više neće biti na Wembleyju. Putuje u Rim, igrat će na Olimpicu, a ondje će u subotu dočekati boljeg iz večerašnje utakmice Švedska – Ukrajina.