EUROPSKI VICEPRVACI NA KOLJENIMA: City odigrao jedno sjajno poluvrijeme, i blizu je finala Lige prvaka!

Foro: Profimedia

PSG je doživio veliki udarac u borbi za plasman u finale Lige prvaka drugu sezonu u nizu. Aktualni europski doprvaci su u prvoj utakmici polufinala na svojem Parku prinčeva s 2:1 izgubili od Manchester Cityja, s odlukom u drugom poluvremenu u kojem su gosti zabili oba gola.

PSG je poveo zaslugom svojeg kapetana Marquinhosa u 15. minuti. Za City je izjednačio njegov kapetan, Belgijac Kevin de Bruyne (64′), a pobjedu osigurao Riyad Mahrez (71′) golom iz slobodnog udarca.

Do kraja je PSG ostao s igračem manje na terenu jer je Idrissa Gueye u 77. minuti brutalnim startom ušao u gležanj Ilkaya Gundogana te je zaradio izravni crveni karton.

Uzvratna utakmica igra se za šest dana, u utorak u Manchesteru.