FENOMENALNI ZUBČIĆ POBIJEDIO! Savršenom vožnjom izdominirao u Bugarskoj!

Najbolji hrvatski skijaš Filip Zubčić pobjednik je veleslaloma u bugarskom Banskom!

Zubčić je bio fantastičan danas. U prvoj vožnji je iskoristio što je njegov trener Šuman postavio stazu, krenuo je sedmi, a završio kao drugoplasirani prije druge vožnje.

U drugoju vožnji je bio još bolji. S 93 stotinke prednosti ušao je u cilj ispred Austrijanca Stefana Brennsteinera, a nije napravio nijednu pogrešku.

Blizu kristalnog globusa

Nakon njega se spustio vodeći iz prve vožnje Francuz Faivre koji je imao 11 stotinki prednosti na startu. Držao se tu negdje do zadnjeg prolaza, no onda je aktualni svjetski prvak veleslaloma završio treći s 40 stotinki zaostatka. Posebno treba pohvaliti i njegovog sunarodnjaka Alexisa Pinturaulta koji je u prvom dijelu staze ostao bez štapa, a svejedno je na kraju završio drugi.

Zubčić je sada drugi u ukupnom poretku veleslaloma s 468 bodova. Vodeći Pintaurault ima samo 22 boda više. Do kraja Svjetskog kupa voze se još tri veleslaloma.

Prvi je na rasporedu sutra, ponovno u Banskom. Prva vožnja kao i danas kreće u 10, a druga u 13 sati.