HAJDUK SJAJNOM PREDSTAVOM UNIŠTIO ISTRU! Rapsodija igre i pogodaka ,treća pobjeda zaredom Dambrauskasa

U drugoj utakmici 17.kola HNL-a nogometaši Hajduka na Poljudu su razbili Istru 1961 4:0. Strijelci za Hajduk bili su Marin Ljubičić u 11. Marco Fossati u 27.minuti da bi posao završili Filip  Krovinović u 70. i Marko Livaja u sudačkoj nadoknadi utakmice.

Hajduk je furiozno krenuo u dvoboj igran po jakoj  jesenskoj kiši te je vrlo brzo stigao i do prednosti. Sjajan dupli pas odigrali su Biuk i Melnjak, mladi Hajdukov veznjak potom je u kaznenom prostoru proigrao svog centarfora koji je rutinski zabio za 1:0.

Ljubičić je vrlo brzo mogao zabiti i drugi gol. Pet minuta nakon vodstva potom promašio iz još bolje situacije, s pet je metara pogodio vratnicu nakon dodavanja koji je osvojio dosta prostora nakon prodora po desnom krilu. No u 27.minuti više nije bilo spasa za goste.

Udarac Atanasova se od bloka odbio do Fossatija, koji iz prve, s 20-ak metara lijevom nogom prekrasno zabija u sami gornji kut za 2:0. U drugom poluvremenu Hajduk je malo spustio gas ali je opet imao nekoliko prilika za povećanje vodstva. Prijetili su Biuk i Ljubičić da bi ih potom trener Dambrauskas zamijenio. No splitski su bijeli u 70. minuti stigli do 3:0.  Sahiti je projurio po desnom krilu, ubacio u srce kaznenog prostora gdje su istovremeno do lopte stigli Krovinović i Livaja, no udarac prema vratima i pogodak postigao je Filip Krovinović.

No na kraju je najveća zvijezda Hajduka ipak uspjela ponovno zatresti mrežu. Dolček  je lijepo ostavio loptu, a Livaja iz teške pozicije prekrasnim udarcem pogodio rašlje Lučićeva gola za konačnih 4:0.

Treća utakmica i treća pobjeda Valdasa Dambrauskasa na klupi Hajduka. Sjajan start a Hajduku sad slijedi susret četvfinala Kupa s Lokomotivom  a nakon toga i najveći derbi hrvatskog nogometa protiv Dinama u Maksimiru.