HAJDUK STARTAO PORAZOM: Rumunjski Cluj s dva pogotka torpedirao momke u bijelim dresovima, Osijek nastavio dobar niz

U prvoj pripremnoj utakmici  uoči početka nove sezone  Hajduk je izgubio u Austriji od rumunjskog prvaka Cluja 2:0. Golove su zabili Deac (39′) i Manea (41′). U prvom poluvremenu Hajduk je istrčao u dosta kombiniranoj momčadi, te su Rumunji bili puno bolji, da rezultat na poluvremenu bude samo 2:0 zaslužan je Daniel Subašić. U drugom poluvremenu trener bilih Valdas Dambrauskas uveo je svih novih 11 igrača, a napad je s Biukom i Livajom odmah izgledao puno bolje ali  no Hajduk nije uspio ni do počasnog gola.

Cluju je ovo treća utakmica na pripremama pa je razumljivo da su djelovali bolje i rastrčanije od igrača Hajduka.

Dambrauskasova momčad ostaje u Austriji i u srijedu će igrati protiv HSV-a, a nakon toga ih još očekuju utakmice protiv Genta i mađarske Kisvarde uoči početka sezone i utakmice Superkupa protiv Dinama 9. srpnja.

Nakon uvjerljivog slavlja protiv austrijskog četvrtoligaša Wolfsberga, Osijek je nastavio pozitivan niz u prijateljskim utakmicama. U subotu je s 4-1 pao austrijski bundesligaš Klagenfurt.