HAJDUKU SE UKAZAO LIVAJA I SPASIO VELIKOG KIKSA! Bijeli drhtali do kraja protiv fenjeraša, pa ih spasila najveća zvijezda

Hajduk je teškom mukom slavio protiv Hrvatskog Dragovoljca s 2:1 u utakmici 33.kola HNL-a, iako su gosti bili na rubu velike senzacije i velikog boda.

Gol odluke za Hajduk zabio je Marko Livaja  u 86.minuti prekinuvši tako dugi golgeterski post koji je trajao dva mjeseca i utakmice s Rijekom na Poljudu.  Bio mu je to 23. gol u sezoni.

Hajduk je odlično otvorio utakmicu i nizao prijetnje u uvodnim minutama. Zabio je Livaja čiji je gol poništen zbog zaleđa, potom su uslijedile još dvije ili tri prijetnje, a potom je u 6. minuti Kalinić zabio gol. Krovinović je ubacio iz kuta lopta je došla na drugu stranu do Ferra koji je vratio loptu pred gol gostiju  Kalinić je bio na pravom mjestu koji je pokazao svoj golgeterski njuh zabivši za vodstvo Bijelih 1:0 i svoj četvrti gol od povratka u bijeli dres.

Kako je susret odmicao Hajduk je počeo padati u igri i igrači gostujuće momčadi češće su provirivali na polovicu terena koji je pripadao Hajduku u prvom dijelu. Publika je Hajdukovce uz zvižduke ispratila na poluvrijeme.

No odmah na početku drugog poluvremena gosti su šokirali Hajduk i njegove navijače. Strijelac je Frigan koji je pogodio od vratnice u mrežu. Nakon šoka Hajduk se ponovno trgnuo i počeo igrati bolje, tražeći pobjedu. Iako je Hajduk napadao nije bilo previše ideje kako probiti goste, no onda se konačno ukazao Marko Livaja.

Lovrencsics je zavrnuo loptu s desne strane, a Livaja pogodio glavom s pet metara za veliko olakšanje na Poljudu.

Hajduk je trenutno drugi s 66 bodova i utakmicom više od trećeg Osijeka koji je na 64, a tri manje od Dinama koji je na 69 bodova.

Današnjim porazom od Hajduka rezultatom 2:1 ostali su na 18 bodova, devet manje od Istre 1961 koja se nalazi na pretposljednjem mjestu, uz utakmicu više od Puljana ostali su bez šansi za ostanak u Prvoj ligi i nakon samo jedne sezone vraćaju se u niži rang.