HRVATSKA NA STARTU TURNIRA RAZBILA KAZAHSTAN: U bazenu su jedino Srbi pravili probleme

Hrvatska je lako rezultatom 23:7 pobijedila Kazahstan na otvaranju turnira Olimpijskih igara.

Hrvatsku su predvodili Maro Joković s pet i Luka Bukić s četiri gola, dok je Srđan Vuksanović bio trostruki strijelac za Kazahstan.

Protiv nedoraslog suparnika Hrvatska je ozbiljno krenula u dvoboj i pogocima Jokovića, Bukića, Fatovića i Garcije povela sa 4:0. Prvi pogodak Kazahstan je postigao 22 sekunde prije kraja prve četvrtine.

Jedino ravnopravno razdoblje u utakmici bilo je početkom druge četvrtine kada su Kazahstanci neko vrijeme uspijevali igrati gol za gol. No, to je trajalo samo do rezultata 6:3, a zatim se Hrvatska ponovno odvojila.

Treća i četvrta četvrtina protekle su u potpunoj dominaciji Hrvatske koja je na kraju stigla i do 16 pogodaka prednosti.

U 2. kolu Hrvatska će u utorak od 12.50 sati igrati protiv Australije.

“U turnir ulazimo maksimalno motivirani. Odradili smo odlične pripreme”, najavio je Mile Smodlaka, pomoćni trener.

Marko Macan, branič, jako je motiviran za nastavak natjecanja.

“Prilagodili smo se i spremni smo. Kazahstan je imao dva srpska igrača koji su najkvalitetniji i najopasniji u bazenu”, rekao je Macan.