HRVATSKA U DRAMI ‘PALA’ OD ITALIJE: Da bi izbjegli Srbiju moramo slaviti protiv Ukrajine u zadnjem kolu

Naša košarkaška repreznetacija doživjela je  drugi poraz na Eurobasketu. Bolja je bila Italija 81:76 (17-22, 17-20, 25-13, 17-26). u Milanu. U posljednjem će kolu momčad Damira Mulaomerovića igrati protiv Ukrajine, koju će morati pobijediti ako misli izbjeći četvrto mjesto u skupini.

Talijani su prvo poluvrijeme odigrali puno bolje, napravili prednost od osam poena posebno smo loši bili u izgubljenim loptama kojih smo u prvom poluvremenu nakupili čak 13. Jedini vrijedan spomena u našoj izabranoj vrsti bio je kapetan Bogdanović koji je u prvom poluvremenu zabio 11 poena. No kako to već obično biva, Hrvatska je odlično otvorila drugo poluvrijeme te smo velikom serijom 25:13 prešli u vodstvo.  No na početku zadnje četvrtine Zubac je nakon slobodnog bacanja udario Mellija po licu. U tom su napadu Talijani zabili pet koševa te se ušlo u dramatičnu završnicu.

Hrvatska je slobodnim bacanjima Bogdanovića smanjila na 72-71 3:50 minuta prije kraja, no potom su Melli i Datome poentirali nakon što su skokovima u napadu popravljali promašaje suigrača zA 76-71. S druge strane, Matković je 1:36 minuta prije kraja promašio zakucavanje nakon skoka u napadu da bi Melli nakon još jednog skoka u napadu pogodio za 78-71 1:13 minuta prije kraja i rješenje susreta.

Bojan Bogdanović bio je najefikasniji u sastavu Hrvatske sa 27 koševa, dok su Simone Fontecchio i Nicolo Melli ubacili po 19 za Italiju.

Hrvatska u posljednje kolo ulazi s omjerom 2:2, dok naš protivnik Ukrajina ima 3:1. Skupina C u kojoj je naša repreznetacija križa se sa sa skupinom D, u kojoj su Srbija, Poljska, Finska, Izrael, Češka i Nizozemska. Samo pobjeda nad Ukrajinom nam daje priliku da izbjegnemo jednog od favorita Eurobasketa, Srbiju u osmini finala s obzirom da su naši susjedi na prvom mjestu te skupine.