IMOTSKI DIJAMANT TORPEDIRAO TOBOL: Hajduk na krilima Ljubičića osigurao mirniji uzvrat, Osijek uz bolji dojam remizirao u Poljskoj

Nogometaši Hajduka u prvoj su utakmici 2.pretkola Konferencijske lige slavili su protiv Tobola pred 15.000 gledatelja s 2:0 i time su napravili veliki korak prema 3.pretkolu Europske lige. Ljubičič je mrežu gostiju načeo u 21. minuti odigravši sjajnu kombinaciju sa vrlo raspoloženim Sahitijem koji je oduzeo loptu gostiju  i sjurio se u kazneni prostor i dodao za Ljubičića kojem nije bilo teško pogoditi praznu mrežu.

Gol pogledajte OVDJE.

Kompletnu je obranu centaršutom izbacio Lovrencsics, a Ljubičić se još jednom našao na pravome mjestu i to je 2:0 za Bijele u 53.minuti što je na kraju bio i konačan rezultat.

Pogodak  pogledajte OVDJE.

Hajduk je bio vrlo dominantan a publici se dobro prestavio i Filip Krovinović, najnovije pojačanje iz Benfike.

Osijek je pak kod Pogon Sczezina odigrao bez golova 0:0. Momčad Nenada Bjelice kontrolirala je utakmicu no na kraju uspjela zabiti pogodak. No i ovkao imaju vrlo dobar rezultat za uzvrat

Obje uzvratne utakmice igraju se idućega četvrtka.