IVAN RAKITIĆ KAPETAN BARCELONE: S pričuvama koje je vodio izbacio Brozovićev Inter iz Lige prvaka

Barcelona je u gostima pobjedila Inter s 2-1 i tako izbacila talijansku momčad iz Lige prvaka, iz ove skupine dalje će Barcelona i dortmundska Borussija koja je nadvisila prašku Spartu. Interu za utjehu ostaje nastupanje u Europskoj ligi

Valja izdvojiti da je kapetan Barcelone u ovoj utakmici koju je igrala spričuvnim sastavom bio naš Ivan Rakitić. Igrao je do 63. minute.

Barcelona je povela u 24. minuti golom Pereza. Pred kraj prvog dijela Lukaku je izjednačio, a u drugom dijelu je Inter napadao, no Barca je golom mladog Fatya tri minute prije kraja svladala talijansku momčad.

Mjesto među 16 najboljih ranije su osigurali Barcelona, Bayern, Juventus, RB Leipzig, Manchester City, PSG, Real Madrid i Tottenham.

Borussia je jedva svladala Čehe golom Brandta u 61. minuti, pa su Nijemci prošli uz obilatu pomoć Barcelone.

U skupini G Benfica je pobijedila Zenit s 3-0, a Lyon i RB Leipzig su odigrali 2-2.

Lyon je ugostio Leipzig koji je već osigurao osminu finala, ali su Nijemci u prvom poluvremenu vodili s 2-0 golovima iz penala Forsberga i Wernera. Aouar je smanjio na samom početku drugog dijela, a sedam minuta prije kraja Depay izjednačava na 2-2 i odvodi Lyon dalje.

Benfica nije mogla u osminu finala, ali je pobjedom nad Zenitom osigurala treće mjesto u skupini i nastup u Europskoj ligi. Zenit je tragičar večeri jer je do 83. minute bio u osmini finala, a nakraju je kao zadnji ostao bez Europe.

U skupini G u izravnom okršaju za prolaz u Amsterdamu Valencia je golom Rodriga u 24. minuti svlada Ajax, pa prošlogodišnji finalist ostaje bez osmine finala.

Chelsea je na Stamford Bridgeu slavio protiv Lillea s 2-1 i prošao dalje. Mateo Kovačić je odigrao cijelu utakmicu za domaće, dok je Domagoj Bradarić ostao na klupi Lillea.

Pregled rezultata i ljestvica u skupinama E, F, G i H nogometne Lige prvaka nakon završnog, 6. kola grupne faze.