IZNENAĐUJUĆI PORAZ ĐOKOVIĆA: 12 godina mlađi Španjolac došao do pobjede karijere

Španjolski tenisač Alejandro Davidovich Fokina sa 6-3, 6-7 (5), 6-1 pobijedio je prvog igrača svijeta Novaka Đokovića u 2. kolu ATP turnira Masters 1000 serije u Monte Carlu.

Španjolac je dobio prvi set te je poveo sa 3-0 u drugom setu,. Vodio je i 4-2, ali je Đoković s tri uzastopna gema došao do servisa za izjednačenje u setovima. U ‘tie-break’u je Fokina imao 4-2, ali je osvojio jedan poen, što je Đokovića dovelo do trećeg seta, gdje je Španjolac bio nadmoćan.

Podsjetimo, Davidovich Fokina je prošle godine u debiju u Monte Carlu stigao do četvrtfinala, a ove godine ga u osmini finala čeka bolji iz dvoboja Belgijca Davida Goffina i Britanca Daniela Evansa.