Leicester eliminirao Evertona, a Milwall Bornemoutha

Everton je u susretu igranom pred 35,000 gledatelja na Goodison Parku poveo golom Romela Lukakua u 63. minuti, međutim samo tri minute kasnije izjednačio je Ahmed Musa. Isti je igrač u 71. minuti zabio i svoj drugi pogodak okrenuvši rezultat u svega pet minuta.

U susretu 3. kola engleskog nogometnog FA kupa Leicester City je na gostovanju pobijedio Everton 2-1, dok su premierligaši Bournemouth, Stoke City i WBA ispali nakon poraza od Millwalla (0-3), Wolverhamptona (0-2) i Derby Countyja (1-2).

Do kraja susreta Everton je imao nekoliko prilika, no nije uspio izjednačiti i izboriti revanš. Gosti su stigli do pobjede premda su igrali bez dvojice ponajboljih igrača Jamiea Vardyja i Riyada Mahreza.

U još jednom sudaru premierligaša Hull City je pobijedio Swansea City 2-0. Sve najvažnije se dogodilo u posljednjih 12 minuta utakmice. Domaćin je poveo u 78. minuti golom Abela Hernandeza, a pobjedu je potvrdio Josh Tymon u sudačkoj nadoknadi.

Trećeligaš Millwall je na svom stadionu Den iznenađujuće porazio Bournemouth čak 3-0. Pobjedu londonskom klubu donijeli su Steve Morison (26), Shaun Cummings (49) i Shane Ferguson (90+2).

Stoke City je kod kuće izgubio od drugoligaša Wolverhamptona 0-2, dok je WBA na svom travnjaku izgubio od Derby Countyja 1-2.