LIVERPOOL SLOMIO ŽUTU PODMORNICU: Redsi u dvije minute zabili dva gola, pred Villarealom težak posao u uzvratu

Screenshot

Nogometaši Liverpoola slavili su u prvoj utakmici polufinala Lige prvaka protiv Villareala s 2:0 i s velikom prednošću odlaze na uzvrat u Španjolsku sljedećeg utorka. Liverpool je poveo autogolom  Estupiñána u 53. minuti, a Sadio Mane zabio je drugi pogodak u 56. minuti nakon sjajne asistencije Moa Salaha. Liverpool je dominirao od starta utakmice, imali su 12 udaraca  na gol, dok je Villarreal imao tek jedan.  Najbliže su domaćini vodstvu bili u 42. minuti, kad je Thiago Alcantara pogodio gredu s 20 metara.

No sve su to naplatiti na samom početku drugog poluvremena. Jordan Henderson ubacio je s desne strane, a branič Villarreala Estupinan je zakačio loptu i od njegove se noge odbila preko Rullija u mrežu. Dvije minute kasnije već je bilo 2:0. Igrači Liverpoola su lijepo kombinirali, Salah je podvalio Manea, koji je majstorski izbjegao zaleđe i rutinski zabio za povećanje vodstva Liverpoola na 2:0. Do kraja je zabio i Robertson no gol mu je opravdano poništen zbog zaleđa.

Uzvrat se igra idućega utorka 3. svibnja na “La Ceramici”.