LOKOSI U DERBIJU ZAČELJA SLAVILI KOD VARAŽDINA: Momčad Jerka Leka stigla do četvrte pobjede

U prvom dvoboju 21. kola Prve HNL Lokomotiva je kao gost svladala Varaždin s 1-0 (1-0).

Derbi začelja pripao je gostima koji su imali bolje prilike na utakmici, a do tek četvrte prvenstvene pobjede su došli iz kaznenog udarca.

Zagrebački sastav je bio bolji u prvom dijelu i mogao je povesti već u 13. minuti kada je udarac Aliyua obranio vratar domaćih Horkaš. Ipak, Lokomotiva je došla do gola u 29. minuti kada je Josip Pivarić zabio iz jedanaesterca, kome je prethodila VAR provjera. Gabrijel Boban igrao je rukom u kaznenom prostoru Varaždina i sudac Strukan je uz pomoć VAR-a dosudio penal.

U 31. minuti napadač Lokomotive Hadžić promašuje s pet-šest metara, a istom igraču je u 58. minuti udarac s desetak metara obranio Horkaš.

U 83. minuti igrač gostiju Aliyu je postigao gol, ali je VAR to poništio zbog zaleđa.

U trećoj minuti sudačkog dodatka branič Lokomotive Lešković je dobio crveni karton.

Lokomotiva je pobjedom ostala na predzadnjem mjestu s 18 bodova, bodom manje od Varaždina.

Dvoboj se igrao na stadionu Varteksa, a sudio je Duje Strukan.