MANCHESTER UNITED KIKSAO NA OLD TRAFFORDU: Treće mjesto postaje im utopija

Manchester United propustio je priliku probiti se na treće mjesto Premier lige nakon što je u posljednjem susretu 35. kola na Old Traffordu odigrao 2:2 protiv Southamptona.

Manchester Unied bi se pobjedom probio na treću poziciju, no Southampton je izvukao bod golom u šestoj minuti sudačke nadoknade.

Gosti su poveli u 12. minuti golom Stuarta Armstronga, no United je preokrenuo utakmicu s dva gola. Izjednačio je Marcus Rashford u 20. minuti, a tri minute kasnije Anthony Martial je postigao drugi gol za Crvene vragove.

U nastavku susreta United je trebao trećim golom prelomiti utakmicu, no umjesto toga u posljednjim trenucima Michael Obafemi je izjednačio i odnio veliku mogućnost ManU za osvajanje trećeg mjesta.

Tako je United ostao na petom mjestu sa 59 bodova koliko ima i Leicester City na četvrtom, dok Southampton drži zlatnu sredinu na 12. mjestu sa 45 bodova.