Messi je sedmi igrač koji je prešao brojku od 700 golova u karijeri: Ispred su sami velikani

Facebook: Leo Messi (Official)

Lionel Messi postigao je svoj 700. gol u karijeri, pogodivši s bijele točke u derbiju 33. kola španjolskog nogometnog prvenstva.

Kapetan Barcelone doveo je Barcelonu u vodstvo protiv Atletico Madrida u 50. minuti utakmice  i sada na kontu ima  630 golova za Barcelonu i 70 za reprezentaciju Argentine.

To međutim ipak nije pomoglo Kataloncima da dođu do bitne pobjede protiv Atletica jer je utakmica završila neriješeno , 2:2 (Costa 11. minuta autogol, Messi 50. minuta kazneni udarac, Saul 19. i 62. minuta kazneni udarac).

Barcelona, koja brani titulu u Španjolskoj sada ima 70 bodova, odnosno bod manje, ali i utakmicu više u odnosu na prvoplasirani Real Madrid. Atletico je treći s 59 bodova.

Messi je za Barcu odigrao 724 utakmice pri čemu je postigao 630 golova uz 272 asistencije. U dresu reprezentacije Argentine nastupio je 138 puta pri čemu je ostvario učinak od 70 golova i 42 asistencije.

Na vječnoj listi najboljih strijelaca ispred su samo šestorica nogometaša od kojih je “aktualan” jedino Christiano Ronaldo. Portugalac je postigao je 727 pogotka ali u 1004 utakmice dok je Messi do aktualne brojke došao u 862 susreta. Zanimljivo je da su oba nogometaša do čarobne brojke došli na identičan način – s bijele točke.

Ronaldo je u kvalifikacijskoj utakmici za Euro pogodio protiv Ukrajine ali Portugal je poput Barcelone iz tog dvoboja također izašao kratkih rukava, unatoč Ronaldovom jubileju izgubili su 2:1.

Vječnu listu predvodi Josef Biscan, slijede ga Romario, Pele, Puškaš i Gerd Muller.

7. Messi (2003-aktivan), 700 golova

Na drugom i trećem mjestu nalaze se dva Brazilca za koje se tvrdi kako su u karijeri zabili više od 1000 golova. Pele je prema Guinessovoj knjizi rekorda igrač s najviše pogodaka u povijesti nogometa. Tako je po mnogima najveći svih vremena u 1363 utakmice zabio rekordnih 1283 pogodaka.

Rekorder u svim natjecanjim, bivši reprezentativac Austrije i Čehoslovačke, Josef „Pepi“ Bican bio je član austrijskog Wunderteama iz 30-ih godina prošlog stoljeća, a u tom razdoblju bio je najbolji strijelac Europe u pet navrata.

Najveći dio karijere proveo je u Sparti Prag za koju je od 1937. do 1948. nastupio u 217 utakmice pri čemu je postigao nevjerojatnih 395 pogotka. Bican je preuzeo čehoslovačko državljanstvo i do kraja karijere igrao za Čehoslovačku. Bican je u 530 službenih utakmica zabio nevjerojatnih 805 golova što iznosi 1.52 gola po utakmici.

Pele je zbog velikog broja prijateljskih utakmica došao do brojke od 1283 pogotka u karijeri no službenih utakmica odigrao je 831, pri čemu  je zabio 767 pogotka (0.92 po utakmici).

Peleov sunarodnjak Romario također je odigrao mnoštvo prijateljskih utakmica pri čemu je poput Pele otišao preko brojke 1000, no u 994 službena nastupa upisao je 772 gola (0.78 po utakmici).

Gerd Muller je u 793 utakmice zabio 735 pogodaka (0.93 pogodaka po utakmici) a Mađar Ferenc Puskas ubacio je 746 puta loptu u mrežu iza leđa protivničkog golmana u 754 službene utakmice što iznosi 0.99 pogodaka po utakmici..