MODRIĆ FANTASTIČNIM GOLOM OTVORIO REALU PUT DO SUPERKUPA: Vatreni kapetan stigao do 18.velikog trofeja!

screenshot

Nogometaši Real Madrida pobjednici su španjolskog Superkupa. U finalu je svladao Athletic Bilbao 2:0, a strijelci su bili kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić te Karim Benzema iz kaznenog udarca.

Realu je to 12. naslov u Superkupu, približili su se svom najvećem rivalu Barceloni koja ima jedan naslov više. Bilbao je ostao na tri trofeja Superkupa. H

Modrić je prvi pogodak na utakmici zabio u 38. minuti. Rodrygo je lijepo prošao po desnoj strani, odigrao povratnu loptu, a Modrić sa 16 metara šutirao iz prve i neobranjivim udarcem svladao Unaija Simona za vodstvo Reala 1:0. Konačnih 2:0 postavio je Benzema u 52. minuti iz kaznenog udarca.

Hrvatskom virtuozu ovo je ukupno 18.trofej u dresu Kraljevskog kluba.

U drugom dijelu Bilbao nije bio bez šanse. Raul Garcia je imao dobru priliku u 76. minuti kada je glavom pucao pored gola, a onda imao fantastičnu šansu na samom kraju susreta.

Militao je dobio crveni karton u 87. minuti zbog igranja rukom i Baski su imali priliku smanjiti iz penala. Da je Raul Garcia pogodio. No Thibaut Courtois pročitao je iskusnog Raula Garciju i obranio mu jedanaesterac.