DIVLJAČKI POTEZ MESSIJA: Nakon Reala, dobili i Barcelonu za trofej!

Facebook: Athletic Club

Athletic Bilbao došao je do drugog iznenađenja u razmaku od nekoliko dana i osvojio je naslov u Superkupu Španjolske.

Athletic je u četvrtak u polufinalnoj utakmici s 2:1 bio bolji od Real Madrida, a na kraju tjedna je u finalu s 3:2 slavio protiv Barcelone, uz odluku golom Inakija Williamsa (93′) u produžetku.

Utakmica u Sevilli riješena je u dodatnih 30 minuta, no Athletic je veliku stvar napravio prije toga. Baskijski klub spasio se poraza tek u 90., kada je Asier Villalibre zabio za 2:2 i time osigurao nastavak finalnog susreta.

Barcelonu je u ranijem tijeku dvoboja dvaput razveselio Antoine Griezmann (40′, 77′), dok je prvi strijelac za Athletic bio Oscar de Marcos (42′).

Završnica utakmice bila je zanimljiva zbog isključenja koje je u 120. minuti zaslužio Lionel Messi.

Dok je Barcelona jurila u napad, Messi se udarcem po glavi riješio protivničkog igrača koji mu je stajao na putu, a taj potez u blizini suca Jesusa Gila Manzana nije mogao proći nikako drugačije nego s crvenim kartonom.