HRVATSKI NAPADAČ ZABIO U PORAZU: Čekićari nastavili s odličnom formom u Premier ligi

Novi nogometni vikend otvoren je s nekolicinom utakmica u Ligama petice u kojima su sudjelovali i hrvatski igrači.

Ante Budimir bio je strijelac za svoju Osasunu, koja je u derbiju začelja izgubila kod Valladolida 3:2. Hrvatski napadač zabio je u 27. minuti za izjednačenje, a njegova momčad je i povela na poluvremenu. No domaćin je u nastavku golovima Orellane i Weissmana uzela važna tri boda u borbi za opstanak.

Valladolid je skočio na 16. mjesto, a Osasuna je na pretposljednjem 19. mjestu.

Novo kolo Bundeslige otvorili su nogometaši Wolfsburga i Eintrachta, a Vukovi su slavili 2:1 golovima Weghorsta. Za domaćina Josip Brekalo je igrao o 71. minute pritom zaradivši žuti karton.

West Ham je na otvaranju 12. kola Premier lige nastavio s odličnom formom pobijedivši Leeds u gostima 2:1. Čekićari su do šeste pobjede i petog mjesta došli golovima Souceka i Ogbonne, koji su preokrenuli nakon što je domaćin poveo preko Klicha iz penala.

St. Etienne i Angers u Ligue 1 igrali su bez golova, a Mateo Pavlović nije zaigrao za goste, a u talijanskoj Serie A Sassuolo je svladao Benevento kod kuće 1:0 golom Berardija.