‘PRVO POLUVRIJEME JE BILO – BOŽE SAČUVAJ!’ Strijelac jedinog gola za Osijek objasnio nemoć svoje momčadi

Osijek nije uspio preskočiti prvu prepreku u Europskoj ligi, u drugom pretkolu u Gradskom vrtu s 2:1 slavio je Basel.

Jedini gol za domaćine zabio je Ante Majstorović u 84. minuti, no više od toga Osijek nije mogao.

‘Prvo poluvrijeme je bilo – Bože sačuvaj. Ni nama nije jasno kako smo izgledali tako nemoćno. Možda smo i malo precijenili protivnika, pa smo stalno bili pod ručnom. Stajali smo daleko od igrača, oni bi stalno bili i brži i jači baš u svakoj borbi za loptu’, rekao je Majstorović pa dodao:

‘Jednostavno im nismo u tih 45 minuta mogli pratiti, uvjerivši se da su zaista kvalitetna momčad. Onda smo otpustili kočnicu i nešto sasvim drugo pokazali u nastavku, kada smo ih u svemu nadigrali.’

‘Kada smo vidjeli da možemo, nekako smo se osokolili i stalno jurišali prema njihovom golu. Bilo je baš puno prilika, pogodili smo i vratnicu, pucali i pokušavali na sve načine, no samo jednom smo zabili. Tada se pokazalo da i mi imamo kvalitetu kojom možemo čak i nadigrati takvog suparnika, no prvenstveno to moramo sami shvatiti.’

‘Krivo mi je što u svim tim važnijim dvobojima, kada odlučuju nijanse, ostanemo ‘kratki’. Ipak, ohrabrenje nam treba biti igra iz drugog poluvremena s kojom u HNL-u i Kupu Hrvatske možemo napraviti puno toga. Nije mi baš neka utjeha što sam u svom trećem europskom nastupu za Osijek postigao drugi gol, puno bi mi draže bilo da smo prošli dalje, ali ne vrijedi sada previše tugovati.’

‘Idemo optimistično dalje, popraviti stvari u prvenstvu i krenuti prema mjestu koje nam pripada‘, zaključio je Majstorović.