OSIJEK BIO NA PRAGU VELIKE POBJEDE, NO ONDA SE UKAZAO PETKOVIĆ! Modri se opet izvukli iz rezultatskog ponora

U jednom od dva derbija 16.kola  između Dinama i Osijeka na Maksimiru su odigrali 1:1.

Osijek je u vodstvo stigao u 16.minuti, pogotkom bivšeg Dinamovca Ivana Fiolića koji je iskoristio asistenciju Topčagića i iz jedinog udarca u prvom poluvremenu zabio za prednost gostiju. Žaper je dobio zračni duel na sredini igrališta, lopta je došla do Topčagića koji ju je odmah poslao u for Fioliću koji je pobjegao Teophile-Catherineu i zatim smireno svladao Livakovića.

Sve osim toga pripalo je Dinamo koji je dominirao prvim poluvremenom i imao nekoliko izglednih prilika za pogodak.

I u nastavku je Dinamo bio mnogo bolji suparnik, a to je i materijalizirao poravnanjem u 80. minuti. Mišić je izveo slobodni udarac s desne strane, Petković je bio najviši u skoku te sa 10-ak metara pogodio sam donji lijevi kut nemoćnog Malenice.

Kolika je bila Dinamova dominacija pokazuje i omjer udaraca. Dinamo ih je ukupno uputio 21 od čega 5  u okvir gola, s druge strane Osijek je uputio 4 udarca prema vratima, od kojih su tri završila u okviru gola. Momčad Nenada Bjelice zasigurno je puno zadovoljnija ovim rezultatom, jer podsjetimo u prvoj utakmici ovih dvaju suparnika u Gradskom vrtu Dinamo je slavio 2:0.

Ovim remijem Osijek je preuzeo vodstvo na ljestvici sa 31 bodom, jednim više uz utakmicu više od druge Rijeke, a tri više uz također utakmicu više od trećeg Dinama.