OSIJEK SE OPORAVIO OD ŠOKA I SLAVIO PROTIV LOKOMOTIVE! U ludoj utakmici s dva crvena kartona, Nejašmić zabio sjajan gol

U prvoj utakmici 17. kola HNL-a u Gradskom vrtu Osijek i Lokomotiva ponudili su pravi spektakl. Slavila je momčad Nenada Bjelice s 3:1.

Gosti su poveli zahvaljujući Sandru Kulenoviću, no preokret su donijeli Darko Nejašmić, Mirlind Daku i Ivan Fiolić.

Iako je Osijek bio dominantan na početku utakmice i krenuo je poprilično agresivno ipak je uslijedio veliki šok za domaće navijače. Kulenović je u devetoj minuti ostao nečuvan nakon Cokajevog ubačaja iz kornera te mu nije bilo teško pogoditi glavom za 1:0.

Osijek se nije dao smesti, i svoju su dominaciju okrunili u 40.minuti došavši do zasluženog izjednačenja. Nejašmić je zabio sjajan gol potegnuvši s 20-ak metara neobranjivo od vratnice za 1:1.

Gosti iz Zagreba su od 72. minute igrali desetoricom jer je zbog drugog žutog kartona isključen Aliyu, a Osijek je to uspio materijalizirati.

Mislili su Osječani da su poveli u 83. minuti kada je Žaper sjajnim udarcem s više od 20 metara pogodio gredu od koje se lopta odbila oko gol-linije, činilo se kako je i prešla čitavim obujmom bila u vratima, no nakon tri minute pregledavanja snimke putem VAR-a odlučeno je kako to ipak nije slučaji ostalo je 1:1.

Osječani su ipak nekoliko minuta kasnije došli do prednosti. Ubacio je Miloš, Mierez nije uspio zahvatiti loptu, ali jest Daku koji je osigurao veliko slavlje za domaće navijače.

Do kraja utakmice Lokomotiva je ostala bez još jednog igrača(isključen je Cokaj) a Osijek je potom zabio i treći gol. Fiolić je osvojio loptu u kaznenom prostoru Lokomotive i snažnim udarcem postavio konačni rezultat.

Vodeći Osijek sada ima 34 boda iz 16 utakmica, četiri više uz utakmicu više od druge Rijeke, a šest više uz dvije utakmice više od trećeg Dinama. Lokomotiva je peta sa 22 boda iz 17 utakmica, isti broj bodova uz utakmicu manje ima šesta Gorica, dok je četvrti Hajduk sa 27 bodova i dvije utakmice manje.