PERKOVIĆ NA KRAJU OSTALA BEZ MEDALJE: Nesretan kraj za Sandru, nije se moglo do novog poglavlja povijesti

Najbolja hrvatska atletičarka Sandra Perković osvojila je četvrto mjesto u finalu bacanja diska na Olimpijskim igrama u Tokiju ostavši bez medalje nakon što je osvojila zlato u Londonu i Rio de Janeiru.

Tako se Sandra nije uspjela upisati u povijest kao prva atletičarka u povijesti koja je na olimpijskim igrama osvojila tri zlatne medalje u jednoj disciplini. Najbolji joj je hitac bio onaj u trećoj seriji 65.01.

Zlato je osvojia Amerikanka Valerie Allman koja je već u prvoj seriji bacila 68.98 metara, druga je bila Njemica Kristin Pudenz sa 66.86, dok je broncu osvojila Kubanka Yaime Perez sa 65.72 m. Sve se odvijalo u teškim kišnim uvjetima zbog čega se natjecanje prekinulo na sat vremen.

Kao što se i vidi za medalju se trebalo ići debelo preko 65 metara a za najveće rezultate debelo preko toga.