PORTUGAL STRAHOVAO I NAKON TRI ZABIJENA POGOTKA! Iako se činilo da će Gana pasti u dvije minute, Bukari je pred kraj sve zakuhao

Druga utakmica Grupe H između Portugala i Gane bila je zanimljiviji dvoboj od utakmice između Urugvaja i Južne Koreje, a na kraju su Ronaldo i društvo upisali tijesnu pobjedu 3:2.

Prvo poluvrijeme je jedno od najdosadnijih 45. minuta na Svjetskom prvenstvu u Katru do sada, a Gana se dobro postavila protiv Portugala u prvom poluvremenu, onemogućili su udarne igle i pasove iza obrane, a Cristiano Ronaldo i suigrači nisu znali pronaći put do gola Lawrencea Ati-Zigija.

U drugom poluvremenu Portugal je krenuo po pobjedu, a prednost je donio Ronaldo u 65. minuti iz sumnjivog jedanaesterca. Međutim, Gana se nije predavala i u 73. minuti Jordan Ayew zabija za 1:1, ali rezultat se promijenio nakon samo pet minuta, kada je prvo Joao Felix zabio za 2:1, da bi samo dvije minute kasnije Rafael Leao zabio za 3:1.

Ipak se Gana vratila u utakmicu golom Osmana Bukarija u 89. minuti, pa je portugalska klupa do posljednje sekunde strahovala od remija. Portugal je prvi u Grupi H s tri boda, Južna Koreja i Urugvaj imaju po bod, dok je Gana bez bodova.

Inače, Ronaldo je nastupom protiv Gane postao jedini igrač u povijesti koji je zabio na pet Svjetskih prvenstava i igrač koji je igrao na 10 velikih natjecanja, pet EP i SP.

Prvu utakmicu Grupe H dana su blijedo odigrali igrači Južne Koreje i Urugvaja, koji su u jednoj poprilično dosadnoj utakmici podijelili bodove odigravši bez pogodaka 0:0.

Kao i svaka momčad koja dolazi iz Azije i Južna Koreja se pretežno oslanja na neumornu trku, kojom je dobro parirala Urugvaju u prvom poluvremenu, a jedna i druga momčadi imale su po jednu stopostotnu priliku.

Prvo je za Južnu Koreju zaprijetio Ui-jo Hwangu koji je u 34. minuti s pet metara neometan zapucao preko gola, da bi samo dvije minute kasnije Diego Godin bio najviši nakon ubačaja iz kornera, ali pogodio je stativu.

Drugo poluvrijeme bilo je preslika prvog, puno trke i dinamike i prilika, ali niti jedna momčad nije uspjela zabiti gol, iako su Urugvajci bili nešto konkretniji.

Urugvaj je pred kraj utakmice u 90-oj minuti imao još jednu vratnicu, da bi južna Koreja samo minutu poslije zaprijetila udarcem iz daljine, pored gola.