PREMIER LIGA: Everton sve bolji i bolji, lako se obračunao s 4-2 protiv Leicestera

Facebook: Everton FC (Official) /Photo: Clive Brunskill

Everton je lako svladao lanjskog prvaka, Leicester s 4-2 u sklopu 32. kola engleskog nogometnog prvenstva. Ovo je Leicesteru prvi poraz nakon pet pobjeda pod vodstvom novog trenera Sheakspearea

Everton je u dobroj formi, nakon što je u prošlom kolu umao iznenadio Manchester United u gostima, primivši gol u zadnjoj minuti za konačnih 1-1, sada je lako svladao lanjskog prvaka, Leicester s 4-2 u sklopu 32. kola engleskog nogometnog prvenstva. Ovo je Leicesteru prvi poraz nakon pet pobjeda pod vodstvom novog trenera Sheakspearea
Već u prvoj minuti domaćini su poveli preko Toma Daviesa. No, uslijedio je brzi preokret “lisica”, u 4. minuti zabija Islam Slimani, a u 10. minuti Marc Albrighton pogađa iz slobodnog udarca. To nije bio kraj uzbuđenjima u prvom poluvremenu. U 23. minuti Ross Barkley je ubacio, a Romelu Lukaku glavom zabija za 2-2. Everton je ponovno poveo u 41. minuti, nakon kornera strijelac je bio stoper Phil Jagielka. Pobjedu Evertona potvrdio je u 57. minuti Romelu Lukaku svojim drugim pogotkom na utakmici. Lukaku je vodeći strijelac Premier lige sa 23 gola.