REZULTATI I DOJAM S OSTALIH UTAKMICA DRUGOG KOLA LIGE PRVAKA: Šahtar najvio borbu s DINAMOM za drugo mjesto

Getty Images

U do sada odigranim susretima 2. kola Lige prvaka postignuto je čak 26 pogodaka, odnosno 3,25 gola po susretu. Dinamo po riječima Nenada Bjelice ne slavi poraze ali realno nema za čime ni žaliti.

U drugom susretu skupine u kojoj igra Dinamo, Šahtar se najavio pobjedom protiv Atalante u Milanu rezultatom 2 -1. Pobjednički gol za Ukrajince postigao je debelo u sudačkoj nadoknadi Izraelac Solomon. Igrala se 95. minuta kada je Brazilac Dodo, inače povratnik u redove Šahtara iz Victorie Guimaraes, sjajno poslužio Solomona u šesnaestercu Talijana. Ovaj je ostao staložen u rutinski zabio za važna tri boda.

Susret je inače dobro počeo za klub iz Bergama. Prvo je Iličić izborio penal nakon genijalne asistencije petom duhovnog vođe Atalante – Papu Gomeza. Slovenac se odlučio provocirati bogove nogometa i sam izvesti penal za što je bio kažnjen. Prvo mu Pyatov brani penal a onda i Hateboer zapucava odbijanac u vanjski dio mreže. No “hate”.

Zapata je u 28. minuti visoko skočio i zabio glavom između dva obrambena igrača Šahtara, Hateboer se iskupio za promašaj preciznim ubačajem s desnog boka za stasitog Kolumbijca.

Preokret započinje Alan Patrick koji se nevjerojatnom lakoćom oslobađa svog čuvara u 41. minuti a potom u prostor okomito prema golu šalje loptu za Junior Moraesa koji ne propušta priliku. Manor Solomon koji je u igru unišao upravo umjesto Patricka postavlja konačan rezultat koji ne odgovara Dinamu, kao što bi odgovarao neriješen rezultat. Golove s utakmice Atalanta  – Šahtar pogledajte OVDJE.

U ostalim susretima Real je iznenađujuće odigrao neriješeno u Belgiji protiv Club Bruggea, rezultat je bio 2 -2 a golove za Madriđane su postigli Sergio Ramos i Casemiro. Luka Modrić je odigrao čitav susret i premda nije dobio visoku ocjenu imao je 94% točnih dodavanja, osvajao je duele no drugi gol Belgijaca, za vodstvo 2- 0 ide njemu na dušu. U svojoj polovici igrališta nonšalantno se poigrao s loptom između dva protivnička igrčača koji presijecaju loptu i zabijaju na nepostavljenu obranu.

PSG je pobijedio u turskoj Galatasaray pogotkom ovoljetne investicije Icardija, Bayern je pregazio Tottenham 7 – 2, a Zvezda je u Beogradu “okrenula” Grke i poslije rezultatskog deficita stigla do pobjede 3 – 1.

Stara dama je u Leverkusenu dobila svoju dozu lijekova od apotekara, slavili su golovima Higuaina, Bernardeschija i naravno, Christiana Ronalda koji se učvrstio na prvom mjestu liste najboljih strijelaca Lige prvaka s 128 postignutih pogodaka!

Atletico M. je izbio tračnice ispod Lokomotive u Moskvi, slavili su pogocima Joaoa Felixa i Thomasa, te s Juveom dijele prvom mjesto na tablici s 4 osvojena boda.