Šok na Maksimiru! Osijek odnio bodove protiv indisponiranog Dinama

Sam Dinamo je zakomplicirao svoju situaciju na vrhu ljestvice, poraz protiv Osijeka može biti opasan..

U dvoboju 30. kola Prve HNL u Zagrebu su nogometaši Osijeka slavili protiv Dinama s 1-0 (1-0).

Osječani su slavili u derbiju i nanijeli lideru prvenstva tek četvrti poraz u dosadašnjem dijelu sezone. Bila je to tek treća gostujuća pobjeda Osijeka, a za nju je najzaslužniji vratar Malenica, koji je obranio sve pokušaje zagrebačke momčadi.

Osijek je hrabru igru u prvom dijelu konkretizirao pogotkom u 15. minuti nakon lijepe akcije u kojoj je Marić pronašao Gabrijela Bobana, kome s tri metra nije bilo teško pogoditi mrežu. Zagrebački sastav je potom bio puno opasniji, ali vratar Malenica dvaput zaustavlja Ćoričeve udarce, dok su Rrahmani i Soudani bili neprecizni. U 84. minuti junak dvoboja Malenica brani i udarac Gojaka iz blizine,

Dinamo vodi s 66 bodova ispred Hajduka, koji ima 58. Osijek je ostao četvrti s 52 boda.

Pred 1000 gledatelja na stadionu Maksimir sudio je Bebek iz Rijeke.