SUDAC U PRVOM PLANU: Ako DInamu ne ide ni protiv filijale tu su uvijek jedanaesterci

Sudac Pejin uopće nije krio svoju naklonost prema Dinamu u sudaru s filijalom, pa je svaki problematičan prekršaj sudio u korist Dinama, a oprostio je i crveni karton Soudanija koji je nogom udario svog čuvara. Nije mu dao niti žuti karton, koji bi mu bio neparni treći i ne bi mogao igrati protiv Hajduka.

Dinamo je pobijedio Lokomotivu u utakmici 28. kola Prve hrvatske nogometne lige s 2-1 (1-1) nakon što je suparnik poveo pogotkom Grezde. U lošem nastupu Dinamu su na putu do pobjede pomogli nategnuti jedanaesterci, a oba je realizirao Hodžić.
Vodeća Rijeka ima 69 bodova, slijedi Dinamo sa 68, ali Rijeka u subotu dočekuje Split.
Jedanaesterci su posebna priča, jer ako se prisjetimo nedosuđenog jedanaesterca nad Andrijaševićem u prošlom kolu, dvoboju Dinama i Rijeke, onda su ove odluke suca Pejina ne samo smiješne, zapravo uopće nisu smiješne. One su toliko ozbiljne da bi netko morao reći – Dosta! Ovo je bilo neugodno za gledati.
Lokomotiva je povela u 6. minuti, vratar Dominik Livaković loše je ispucao loptu, koja je došla do Lovre Majera, ali njegov udarac golman Livaković je odbio, no ravno do Erosa Grezde, koji odlično pogađa za vodstvo “lokosa”.
Dinamo je došao do izjenačenja u 29. minuti iz penala. Nakon ubačaja Stojanovića s desne strane, Guilherme puca glavom, ali braniča Lokomotive Karačića lopta pogađa nenamjerno u ruku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Armin Hodžić.
Novi penal za Dinamo u 67. minuti, nakon što je Kolinger “oborio” Hodžića u kaznenom prostoru, a Hodžić je ponovno bio precizan iz kaznenog udarca. Bio je to njegov deseti gol u proljetnom dijelu prvenstva.