BORNA ĆORIĆ IZBORIO POLUFINALE BEČA! Hrvatski tenisač opet igrao maratonski meč na ATP turniru u glavnom gradu Austrije

Borna Ćorić je u petak igrao četvrtfinale ATP turnira u Beču, nakon velike pobjede nad petim igračem svijeta Stefanosom Tsitsipasom u osmini finala.

Današnji suparnik našem tenisaču bio je 11. na ATP ljestvici Poljak Hubert Hurkacz, koji je na kraju prošao isto kao i Grk, pobjedom Hrvata u tri seta 6:4, 6:7, 7:6.

Borna je tako izborio svoje drugo finale ove godine nakon Cincinnatija, gdje je naš tenisač otišao do kraja i osvojio turnir, pa ima ponovno priliku plasirati se u finale.

Nakon maratona protiv Tsitsipasa, meč protiv Hurkacza trajao je još dulje. Čak dva sata i 54 minute bile su potrebne hrvatskom tenisaču za pobjedu nad talentiranim poljskim tenisačem.

Hrvat je dobio prvi set, da bi drugi otišao na stranu Poljaka u tie breaku. Treći odlučujući set isto je otišao do tie breaka, u kojem je naš tenisač iskoristio svoju priliku u upisao drugu pobjedu nad Hurkaczom u trećem međusobnom susretu.

U subotu će od 16.00 sati igrati protiv 19. na ATP ljestvici Kanađanina Denisa Shapovalova.

Također, polufinala su izborili hrvatski tenisač Borna Gojo na ATP Challengeru u talijanskom Ortiseiju i hrvatska tenisačica Petra Marčinko na ITF turniru u francuskom Poitiersu.