HRVATSKA UŠLA U POLUFINALE DAVIS CUPA: Izvukao nas je naš zlatni par

Nikola Mektić i Mate Pavić odveli su Hrvatsku u polufinale Davis Cupa u ključnom, posljednjem susretu svladavši Jannika Sinnera i Fabija Fogninija iz Italije rezultatom 6:3, 6:4.

Nešto ranije u ponedjeljak Borna Gojo senzacionalno je pobijedio Lorenza Sonega u tri seta, a potom je Jannik Sinner s 3:6, 7:6, 6:3 pobijedio Marina Čilića.

Prije samog meča talijanski izbornik Filippo Volandri odlučio je Simonea Bolellija zamijeniti Sinnerom.

Pavić i Mektić su od početka pokazali zašto su favoriti te su u četvrtom gemu došli do brejka, a onda su pri rezultatu 5:2 propustili čak pet set-lopti. No gem kasnije na svoj servis osvojili su set.

Drugi set bio je izjednačen sve do sedmog gema, kada je Fognini napravio dvostruku pogrešku kod servisa i pomogao Hrvatskoj da povede 4:3. Mektić i Pavić su iskoristili taj brejk te uspješnim servisima došli do konačne pobjede.

Hrvatska će u polufinalu igrati protiv Srbije ili Kazahstana, koji svoje okršaje počinju u srijedu od 16 sati.

Hrvatskoj će ovo biti peto polufinale u Davis Cupu, a do sada je dva puta osvojila naslov.