VELŠKA LEGENDA SPASILA IH PORAZA NA STARTU! istaknuo se i igrač kojeg su htjeli Vatreni, Bale rastužio Amerikance

SAD i Wales remizirali su rezultatom 1:1 u utakmici prvog kola skupine B. Bila je to zadnja utakmica drugog dana Svjetskog nogometnog prvenstva.

Pogodak je za Amerikance postigao Timothy Weah u 36. minuti, Velšane je poraza izvukao gol njihove legende, Garetha Balea, koji je zabio svoj prvi gol na SP-ima.

Bale je u završnoj fazi susreta izborio penal, srušio ga je Walker Zimmerman, a velški nogometni velikan potom je i iskoristio taj penal za izjednačenje u 82. minuti. Rezultat je nakon duge nadoknade na kraju susreta ostao nepromijenjen.

Amerikanci su do vodstva došli golom Timothyja Weaha u 36. minuti, nakon asistencije Christiana Pulišića, reprezentativca SAD-a hrvatskih korijena.

Američki reprezentativci držali su stvari u svojim rukama u prvom poluvremenu, a tu kontrolu utakmice okrunili su golom Timothyja Weaha, 22-godišnjaka čiji je otac legenda – i predsjednik svoje zemlje.

George Weah pamti se po sjajnim godinama u Europi, između ostalog, u Milanu u kojem mu je suigrač bio Zvonimir Boban, dok se potom okrenuo političkoj karijeri u kojoj od 2018. obavlja dužnost predsjednika rodne Liberije. Sin gradi svoj nogometni put, a sada se može pohvaliti i golom na SP-u.

Nakon prvog kola u ovoj grupi, na vrhu je Engleska koja je na startu sa 6:2 nadigrala Irance, a SAD i Wales poravnati su na drugom mjestu. U drugom će u petak igrati Wales – Iran i Engleska – SAD.