(VIDEO) IZNENAĐENJE: Ajax se poigrao s Lyonom i podsjetio na slavne dane!

Ajax ne samo da je dominirao, već je potpuno otupio sve vrline Lyona, a nakon što je došao do 4-1 prednosti napadači Ajaxa imali su još sedam-osam prigoda za povećavanje rezultata, baš je nevjerojatno što su sve propustili.

Veliko iznenađenje pripravio je Ajax koji je u prvoj polufinalnoj utakmici Europske lige na jednostavne dijelove rastavio francuski Lyon, pobijedivši ga s 4-1, usput promašivši toliko šansi da se slobodno može zaključiti kako je Lyon mogao izgubiti i s dvocifrenom razlikom.

U 25. minuti Ajax je poveo golom Traorea, na asistenciju Ziyecha.

U 35. minuti već je bilo 2-0, vratar Lyona je pogriješio u ispucavanju lopte, naglo je Dolberg izbio ispred njega i lako zabio. Taj događaj kao da je psihološki slomio nogometaše Lyona. Izgledali su potm kao da su zaboravili igrati nogomet.

Već u 4. minuti nastavka , opet na asistenciju Ziyecha, gol daje Younes. Lyon je tada krenuo s igrom punom rizika i u 66. minuti smanjio je na nekako podnošljivih 1-3, Valbuena je bio strijelac. Samo minutu kasnije Fekir je imao veliku šansu za drugi pogodak Lyona, čudo je što nije pogodio i stigla je kazna. Opet u 71. minuti asistira Ziyech a Traore postiže drugi gol za 4-1 pobjedu Ajaxa. I još je bilo puno šansi za Ajax, neshvatljivo je kako više nije bilo pogodaka, Lyon je djelovao poput predane i raspadnute vojske.